Oops...
Slider with alias slider 1 not found.

KURUMSAL

CLS Tekstil 2011 yılında Recep Çalış ve Eyüp Çalış tarafından kurulmuştur. İlk üretimine Ordu’nun Gürgentepe ilçesinde 2 bin metrekare alanda başlayan CLS TEKSTİL, bugün Ordu/Gürgentepe’de 2 bin metrekare depo, 4 bin metrekare kapalı alan, Ordu/Gölköy’de 6 bin 500 metrekare kapalı alan, Ordu/Altınordu’da 7 bin metrekare kapalı alan olmak üzere geniş yayılımlı entegre fabrikalarında üretim gerçekleştirmektedir.

CLS Tekstil, kurulduğu günden itibaren sürekli yenilik ve sürekli değişim felsefesi ile proses yönetimini günden günde geliştirmiştir. Yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile birlikte bugün Ordu’dan tüm dünyaya açılan bir yapıya ulaşmıştır. Tasarımda özgün, makina parkurunda güncel, iş gücünde eğitimli ve dinamik yapısı ile yüksek standartlarda üretim gerçekleştirmektir.

İnsana yatırım, en önemli yatırımdır diyerek 200 çalışma arkadaşı ile yola çıkan CLS TEKSTİL, bugün 1.200 kişilik profesyonel kadrosu ile büyük bir aileye dönüşmüştür. İnsan var olduğu sürece gelişimini sürdürür. Bu ilke dahilinde CLS TEKSTİL insan kaynakları politikasını sürekli gelişim ve değişime adapte eder.

Üretim prosesinde ilk defasında ve her defasında daha iyisini üretmeye ilke edinen CLS TEKSTİL, paydaşlarına en iyi şekilde ürün teslim etmek üzere proseslerini daima dinamik tutar. Vazgeçilmez ve değişmeyen tek politika kalitedir.

Tesislerimizde modelleme, kesim, baskı, dikim, ütü ve paket aşamalarında çağın gerektirdiği teknoloji tesislerimize uyarlanmıştır. Toplamda 1.750 metrekarelik kesim parkurunda 4 serim masası ve 2 kesim makinesi ile kesimleri titizlikle gerçekleştirilir. 750 metrekarelik baskı parkurunda 3 adet ahtapot baskı makinesi ve 2 adet kurutma makinesi ile baskı işlemleri sürdürülür. Altınordu Entegre Tesisi, Gürgentepe ve Gölköy fabrikalarımızda toplamda 8 bin metrekarelik dikim parkurunda 9 adet dikim bandı ile faaliyettedir. Tüm ürünler ütülenip paketlendikten sonra son testlerin ardından 2 adet tır, 1 adet kamyon ve 1 adet kamyonetten oluşan nakliye araçlarımız ile paydaşlarımıza hızlı bir sevkiyat yapılır.

1.200 kişilik ailemiz, toplamda 18 bin 500 metrekarelik büyüklüğe sahip tesislerimizde, güncel teknolojiye sahip makine parkurumuzla, ayda 850 bin, yılda ise 10 milyondan fazla tekstil üretimi gerçekleştirilmektedir.

CLS Tekstil, çevreye ve insan sağlığına duyarlı, yenilikçi, kaliteli ürün ve hizmetler sunan firma vizyonuna sahiptir. Bu bağlamda başta ISO 9001 kalite standartları olmak üzere, çevre yönetim sistemi ve birçok kalite belgesi ile süreçleri belgelenmiştir. Ayrıca çok sayıda aldığımız ödüller de başarılarımı taçlandırmıştır.

CLS TEKSTİL, geçmişten gelen büyük birikim ve kültürel mirasla yoğrulmuş, çalışkan iş gücü ailesi, güncel teknoloji donanımına sahip makineleri ve yüksek kalite standartları ile Ordu’dan Türkiye’ye, Türkiye’den dünyaya üretim yapmanın haklı gururunu yaşamaktadır.